מעבדת תיקון מחשבים
אוקטובר 18, 2022

מחשבים על תצורותיהם וסוגיהם המגוונים הלכו וקיבלו מקום מרכזי בחיים של כולנו. בעזרת המחשב אנו גולשים באינטרנט, קונים, חולקים חוויות עם חברים, משפחה ואפילו זרים באתרי הסושיאל. כמובן שמחשבים משמשים אותנו גם לצורך עבודה, משחקים, ועוד שימושים בין אם מטרת השימוש הינה פנאי והנאה ובין אם המדובר הוא על שימושים מקצועיים.

מחשבים ביתיים מחולקים למחשבים נייחים ומחשבים ניידים. מחירי המחשבים יכולים להשתנות מאוד, מאלפי ש"ח בודדים ועד סכומים גבוהים יותר באזור ה 5 ספרות. כמו בכל תחום צרכני אחר, יש כאן עניין של מוצרים ממותגים שזוכים לאהדת המשתמשים ומגיעים עם תג מחיר גבוה יותר – ולעומתם יש יצרני חומרה פחות מוכרים שמציעים מחירים אטרקטיביים יותר.

תקלות, למרבה הצער, הן חלק בלתי נמנע ובמהלך חיי המוצר, אין כמעט מחשב שלא סובל מתקלות כלשהן. זה קורה למחשבים בכל דרגת מחיר, במוקדם או במאוחר צפויה להתרחש תקלה כלשהי. פעמים רבות נדרשת מעורבות של מעבדת מחשבים לצורך התיקון, במיוחד אם מדובר במחשבים ניידים, שכן פתיחת המחשב והחלפת חלקים במחשב נייד מצריכה מיומנות גבוהה.

ללקוח הממוצע אין יותר מדי הבנה טכנית בנוגע לאופן פעולת המחשב כך שעליו להסתמך על שיקול הדעת המקצועי של טכנאי המחשבים. זהו השלב שבו האמון שלנו באותו טכנאי מחשבים או מעבדת מחשבים נבחנים כי הציפייה שלנו כלקוחות היא לקבל הצעת מחיר שתישמע לנו הוגנת ביחס לזמן העבודה והיקף וסוג החלקים שזקוקים להחלפה.

אילו סוגי מחשבים מטופלים בחנות/מעבדה לתיקון מחשבים?

כל סוגי המחשבים מעובדים במעבדה מקצועית. זה כולל מחשב נייד או שולחן עבודה. מחשבים יכולים להגיע מאפל או מחברות שמייצרות מחשבים אישיים.

בחנות התיקונים לא משנה איזו מערכת הפעלה מותקנת במחשב שמביאים לשם. טכנאים מקצועיים מסוגלים לתקן מחשבים מכל סוג, לא משנה אם אלו הם מחשבי PC, מחשבים של אפל – מחשבי iMac ומקבוק, או מחשבי קוד פתוח (Linux).

סוגים שונים של מחשבים מגיעים עם תצורה שונה של חומרה, אך קיימים קווי דמיון בסייסיים המשותפים לכל מערכות המיחשוב. כל מחשב בנוי בצורה קצת אחרת וזה אומר שהחלקים שמתאימים למחשב מסוים לא בהכרח יתאימו למחשב מתוצרת חברה אחרת, למשל. מסיבה זו, מעבדת מחשבים מקצועית מחזיקה מלאי של רכיבי מיחשוב רבים, כדי לתת מענה למגוון רחב של לקוחות ולסוגים שונים של מחשבים.

באילו בעיות מטפלת מעבדת תיקון המחשבים?

תקלות מחשב יכולות להיות קשורות לחומרה או לתוכנה. הבעיות הנפוצות בהם מטפלים ב-מעבדה לתיקון מחשבים ניידים קשורות לרוב לרכיבי החומרה.

שגיאות נפוצות מתרחשות במסכי מחשב, כרטיסי רשת קוויים או אלחוטיים, כוננים קשיחים, לוחות אם וזיכרון מחשב. במחשבים ניידים, פגם שכיח מאוד הוא בעיה באחד ממקשי המקלדת. במקרים אלו, יש להחליף את המפתח.

ניתן לטפל בכל מיני תקלות ברכיבי החומרה במעבדת מחשבים מקצועית. ניתן להחליף רכיבי מחשב במידע ומתגלה רכיב פגום. חומרה חדשה ועדכנית עלולה לעלות כסף רב, כך שברוב המקרים משתלם יותר לתקן את המחשב הקיים מאשר לרכוש מחשב חדש מהניילונים.

לפני תיקון המחשב, טכנאי המעבדה מאבחנים את הבעיה ומעניקים הצעת מחיר לתיקון. בהתאם לשיקול דעתם המקצועי, הטכנאים יכולים לייעץ גם האם כדאי להשקיע בתיקון מחשבים או שעדיף לרכז מאמץ ולהפנות משאבים לרכישה של מערכת חדשה.

במקרים רבים, המעבדה גם תעדכן את המחשב, לא רק תתקן אותו. זיכרון פנימי ו Hard disk הם מסוג רכיבי החומרה שלעיתים צריך לעדכן. כך למשל, בשנים האחרונות נכנס לשוק כונן קשיח מסוג SSD, שהוא כונן קשיח בעל מהירות כמו גם יציבות ועמידות משופרת. זה מסביר מדוע צרכנים רבים מוסרים את מחשביהם לטיפול במעבדה לצורך החלפה של הכונן הקשיח הישן בכונן קשיח מסוג SSD איכותי יותר. זיכרון RAM לאחסון פנימי הוא גם משהו שבדרך כלל משתדרג ומגדיל את הנפח שלו. לנפח הזיכרון הפנימי במחשב שלך יש השפעה רבה על תפקודו וביצועיו.

מה הופך מעבדת תיקון מחשבים למומלצת?

מעבדה מקצועית ואיכותית לתיקון מחשבים תכלול צוות טכנאים מנוסים ומקצועיים המבצעים תיקוני מחשבים במהירות גבוהה שעלותם אינה גבוהה באופן בלתי סביר והשירות שלהם קשוב ואיכותי.

ישנן מעבדות המנצלות את חוסר הידע מצד הקליינטים שלהן שלא תמיד בקיאים בענייני חומרה וטכנולוגיה – כך שהן מרשות לעצמן לגבות מחירים גבוהים מהמקובל או ממה שנחשב לסביר, או ממציאות תיקונים נוספים שכביכול צריך לבצע, כשבעצם המטרה היא לנפח את החשבון. מעבדת תיקוני מחשבים איכותית ומומלצת היא מעל הכל מעבדה שפועלת בהגינות. הגינות שמתבטאת קודם כל ברמת המחיר וגם באבחון שהיא מספקת לגבי הבעיה במחשב, איסחון שצריך להיות שקוף ומדויק ככל הניתן.

דבר חשוב נוסף במעבדה כזו הוא לכבד מועדים מוסכמים מראש, ולתת שירות מהיר ומקצועי. ברוב המקרים ניתן לתקן את המחשב תוך מספר ימי עסקים.

את התיקון המקצועי ביותר ניתתן לקבל אך ורק במעבדת מחשבים מומלצת, בעלת ותק ומוניטין, שתוכל לזהות במדויק את הבעיה, לטפל בה באפקטיביות מירבית וכל זאת תוך מתן שירות אדיב ומועיל ללקוחותיה.